Historia BiżuteriiStyl GwiazdTrendy

Biżuteria brytyjskiej księżnej Kate

Odbywające się właśnie wizyty księżnej Kate i księcia Williama w europejskich krajach są dobrą okazją do podziwiania biżuterii oraz strojów wybieranych przez tę pierwszą. Ostatnio szczególną uwagę dziennikarzy zwróciła elegancka bransoletka, którą Kate zaprezentowała podczas bankietu w Berlinie.

Delikatna perłowa bransoletka

Wczoraj książęca para gościła na przyjęciu zorganizowanym w berlińskiej Claerchens Ballhaus. Na tę okazję księżna Kate wybrała ciemną, wzorzystą sukienkę zaprojektowaną przez Markusa Lupfera oraz delikatne ozdoby. Na jej palcu można było zauważyć słynny pierścionek zaręczynowy, który jest obecnie jednym z najczęściej powielanych wzorów na świecie. Do niego dobrała delikatne wiszące kolczyki oraz delikatną bransoletkę ozdobioną trzema sznurami jasnych, okrągłych pereł. Dziennikarze natychmiast odkryli, że ta sama bransoletka należała do tragicznie zmarłej matki księcia Williama, księżnej Diany.

Wyraźne inspiracje

To nie pierwszy raz, kiedy księżna Kate wybiera ozdoby należące niegdyś do jej zmarłej teściowej. Kilka dni temu pisaliśmy Wam o bankiecie na cześć wizyty hiszpańskiej królowej, na którym Kate pojawiła się w imponującym naszyjniku. Również sam pierścionek zaręczynowy był niegdyś noszony przez księżną Dianę, która osobiście go wybrała spośród wielu ozdób dostępnych w Wielkiej Brytanii. Perłowa bransoletka jest tylko dodatkowym potwierdzeniem wniosku mówiącego, że księżna Kate chętnie inspiruje się eleganckim stylem Diany.

Previous post

Biżuteria współczesnych królewskich rodów

Next post

Kryształy Swarovskiego w sukni ślubnej Agnieszki Radwańskiej