Historia BiżuteriiStyl GwiazdTrendy

Biżuteria księżnej Małgorzaty Windsor

Młodsza siostra brytyjskiej królowej Elżbiety II słynęła z zamiłowania do luksusowej biżuterii i unikatowych kamieni szlachetnych. Kolekcja jej ozdób była jedną z największych na świecie. Nic więc dziwnego, że kiedy w 2006 roku spadkobiercy zmarłej księżnej postanowili je sprzedać, wywołało to niemałą sensację. Poznajcie więc najpiękniejsze błyskotki, jakie znalazły się w posiadaniu księżnej Małgorzaty.

Imponująca kolekcja

Na londyńskiej aukcji Christie’s pod młotek poszło ponad 800 ozdób należących do zmarłej księżnej. Wśród nich znalazł się między innymi diamentowy diadem, który miała ona na sobie na swoim ślubie. Przez wiele lat nosiła też swoje ulubione srebrno-złote kolczyki wysadzane rubinami oraz diamentami, które sprzedano za 100 tysięcy dolarów. 280 tysięcy dolarów kosztowała z kolei urocza broszka w kształcie róży, która powstała w 1938 roku w pracowni Cartier. Ta sama marka stworzyła również imponującą tiarę, którą księżna Małgorzata założyła między innymi na uroczystość koronacji siostry, królowej Elżbiety.

Wielofunkcyjna biżuteria

Największe zainteresowanie wzbudziła słynna tiara Poltimore. Powstała ona w 1870 roku na zlecenie żony drugiego barona Poltimore, a wykonali ją jubilerzy pracujący dla luksusowej marki Garrards. Księżna Małgorzata zakładała tę cenną ozdobę na różne okazje ? miała ją na sobie między innymi na weselu lorda Snowdon. Błyskotka ta jest też unikatowa dlatego, bo może być również noszona jako naszyjnik oraz broszka.

Previous post

Perły ? szczęśliwe klejnoty urodzonych w czerwcu

Next post

Najdroższa bransoletka na świecie