Historia BiżuteriiStyl GwiazdTrendyUncategorized

Biżuteria współczesnych królewskich rodów

Przy okazji niedawnej wizyty hiszpańskiej pary królewskiej w Wielkiej Brytanii mieliśmy okazję podziwiać zjawiskowe klejnoty, które nosiły królowa Letycja, królowa Elżbieta II oraz księżna Kate. Dowiedzcie się, jaką biżuterię wybrały na tę okazję.

Diamenty motywem przewodnim spotkania

Podczas uroczystego bankietu, który odbył się w Pałacu Buckingham, królowa Hiszpanii wystąpiła w długiej czerwonej sukni, do której dobrała imponującą tiarę wysadzaną przezroczystymi diamentami. Doskonale pasowały do niej okrągłe brylantowe kolczyki przypominające klipsy w stylu retro. Księżna Kate postawiła zaś na koronkową suknię w stonowanym bladoróżowym kolorze. Dopełnieniem tego stroju były delikatna tiara, wiszące kolczyki z perłami w kształcie łezki oraz bogato zdobiony naszyjnik, który Kate – jak donoszą media – pożyczyła od teściowej.

Niekwestionowana gwiazda wieczoru

Wiele zaproszonych kobiet również zdecydowało się na najbardziej wystawne ozdoby ze swoich kolekcji. Dziennikarze docenili również biżuterię księżnej Kamili. Nikt z uczestników bankietu nie przebił jednak królowej Elżbiety, która chętnie korzysta z ogromnej kolekcji brytyjskich klejnotów koronnych. Na tę okazję wybrała sporej wielkości tiarę oraz pasujący do niej zestaw: naszyjnik, duże, wiszące kolczyki i bransoletę. Wszystkie te ozdoby były wysadzane wielkimi przezroczystymi diamentami oraz niebieskimi akwamarynami. Można więc powiedzieć, że królowa Elżbieta zaprezentowała iście królewski przepych.

Previous post

Rubin – szczęśliwy kamień urodzonych w lipcu

Next post

Biżuteria brytyjskiej księżnej Kate