Historia BiżuteriiStyl GwiazdTrendy

Biżuteria z London Fashion Week 2016

Odbywające się niedawno w Londynie coroczne święto mody to doskonała okazja do podejrzenia, jaka biżuteria zagości już wkrótce w butikach znanych projektantów. Zobaczcie, na co postawili oni w tym roku i jakie dodatki warto wybrać w zbliżającym się sezonie.

Numer jeden na wybiegach

Podobnie jak podczas tegorocznego rozdania nagród BAFTA, na London Fashion Week 2016 również królowały kolczyki. W przeciwieństwie do gwiazd kina, projektanci jednogłośnie postawili na długie, oryginalne i efektowne modele. Często pojawiającym się motywem był również tak zwany mix and match polegający na noszeniu dwóch różnych kolczyków jednocześnie. Nadawał on stylizacjom ekstrawagancji i intrygująco zaburzał symetrię, co wykorzystali między innymi projektanci Top Shop czy Simone Rocha. W kolekcjach Mulberry, Versace Versus oraz Vivienne Westwood widzowie mogli natomiast podziwiać modelki noszące tylko po jednym kolczyku. Był to kolejny dowód na to, że asymetria będzie teraz modna.

Łączenie stylów

W zaprezentowanych kolekcjach dodatków można było również dostrzec inspiracje różnymi epokami oraz trendami. Ciekawym pomysłem były zaprojektowane przez Christophera Kane?a barokowe broszki ozdobione nowoczesnymi punkowymi motywami. Ten sam rodzaj biżuterii przedstawiono również w oryginalny sposób w domu mody Alexander McQueen. Na jego pokazie modelki nosiły wpięte w klapy marynarki broszki, które były połączone ze sobą wieloma łańcuszkami. Dzięki temu trochę przypominały fantazyjne naszyjniki i potwierdzały, że jeśli chodzi o biżuterię, to ekstrawagancja będzie teraz w cenie.

Previous post

Skąd pochodzą nasze diamenty?

Next post

Dom aukcyjny Sotheby?s wyprzedaje biżuterię