Historia BiżuteriiStyl GwiazdTrendy

Biżuteria z Paris Fashion Week 2016

Od klasycznych ozdób po awangardowe, odważne pomysły ? na pokazach zorganizowanych z okazji odbywającego się niedawno Paryskiego Tygodnia Mody zaprezentowano różnorodną biżuterię i dodatki, spośród których każdy wybierze coś dla siebie. Zobaczcie więc, na jakie błyskotki postawili projektanci.

Ponadczasowa klasyka

Wśród marek, które zdecydowały się na powrót do klasyki był między innymi dom mody Miu Miu. Prezentujące jego stroje modelki nosiły bowiem krótkie, delikatne korale z pereł. Również na perły postawił Karl Lagerfeld, który wykorzystał je w projektach dla marki Chanel. Dzięki temu mogliśmy podziwiać imponujące naszyjniki składające się z licznych perłowych sznurów, ale także urocze bransoletki z wizerunkiem kotki projektanta ? Choupette.

Gwiazdy pokazów mody

Stale powracającym motywem były również kolczyki. Projektanci Louis Vuitton stworzyli długie, wiszące, ozdobione tak modnymi w tym sezonie motywami roślinnymi. Podobną biżuterię można było podziwiać na pokazie Valentino, natomiast domy mody Saint Laurent i Balenciaga zaprezentowały pokaźne, lśniące kolczyki wysadzane przezroczystymi kryształami lub diamentami. Sonia Rykiel oraz Stella McCartney zinterpretowały ten trend w bardziej oryginalny sposób i zaprojektowały pojedyncze ozdoby noszone asymetrycznie. Miały one kształt ogromnych agrafek, lamp i innych niecodziennych przedmiotów. Podobną asymetrię w nieco delikatniejszym wydaniu można było dostrzec również na pokazie marek Dior czy Isabel Marant.

Previous post

Historia pierścionków zaręczynowych

Next post

Diamentowe oszustwa