Historia BiżuteriiStyl Gwiazd

Broszka Margaret Thatcher trafi na sprzedaż

Już w środę 7 czerwca odbędzie się aukcja Fine Jewels z luksusową biżuterią, wśród której znalazła się między innymi diamentowa broszka należąca kiedyś do słynnej brytyjskiej premier Margaret Thatcher. Organizowane przez dom aukcyjny Sotheby’s wydarzenie z pewnością przyciągnie do Londynu wielu wielbicieli oraz kolekcjonerów ekskluzywnych ozdób.

Historyczna diamentowa biżuteria

Margaret Thatcher zasłynęła nie tylko z podejmowania kontrowersyjnych decyzji, kiedy była premier Wielkiej Bytanii, lecz także z kolekcji eleganckich broszek, które szczególnie sobie upodobała. Ta wystawiona na aukcji Sotheby’s została wykonana w 1937 roku przez znaną markę jubilerską Cartier. Składa się z różnej wielkości diamentów w szlifie brylantowym oraz bagietki. Thatcher bardzo lubiła tę cenną ozdobę i chętnie zakładała ją podczas ważnych wydarzeń, między innymi w czasie ogłaszania decyzji o rezygnacji ze sprawowania funkcji premiera.

Aukcja w szczytnym celu

Szacowana cena broszki to od 25 do 35 tysięcy funtów. Jej przyszły właściciel otrzyma również list z Cartier London z 1989 roku potwierdzający, że biżuterię wykonano w 1937 roku jako pojedynczy egzemplarz, a następnie sprzedano pierwszemu właścicielowi dwa lata później. Dochód z tej aukcji zostanie zaś przekazany na cele charytatywne. Oprócz tej ozdoby 7 czerwca w Londynie pojawi się również wiele innych cennych egzemplarzy – na przykład pochodzących z kolekcji króla Egiptu Farouka – oraz zjawiskowe diamenty, perły czy też szmaragdy.

Previous post

Ślub i pierścionek zaręczynowy Mirandy Kerr

Next post

Najdroższe wesele w Afryce?