Styl Gwiazd

Wysadzany perłami i diamentami diadem księżnej Kate

Podczas niedawnego spotkania prezydenta Chin Xi Jinpinga i jego małżonki z królową Wielkiej Brytanii oczy wszystkich nie były bynajmniej zwrócone na prezydencką parę. Uwagę zwróciła stylizacja księżnej Cambridge, która na tę okazję wybrała elegancką, ale skromną, ozdobioną delikatnie błyszczącymi kryształami czerwoną suknię oraz imponujący diadem.

Królewska ozdoba

Ta bezcenna biżuteria jest wykonana z najwyższej jakości przezroczystych diamentów oraz pereł. Wcześniej była noszona przez Królową Matkę oraz księżnę Małgorzatę. Wśród królewskich klejnotów koronnych jest znana jako tiara Papyrus lub Lotus Flower. Została wykonana z naszyjnika, który od króla Jerzego VI otrzymała Królowa Matka.

Ekskluzywna stylizacja

Bogato zdobiona tiara nie była jednak jedyną biżuterią, jaką miała na sobie księżna Kate tego wieczoru. Do diademu dobrała wysadzane diamentami wiszące kolczyki oraz dwie ciężkie, lśniące bransolety. Włosy upięła nisko w skromny kok, który dodatkowo podkreślał luksusowe brylantowe ozdoby. Doskonale komponowały się one z suknią w narodowej barwie Chin.

Zamiłowanie do diademów

Spotkanie z chińską parą prezydencką nie jest jedyną okazją, na którą księżna Kate wybrała drogocenny diadem z królewskiej kolekcji. Wcześniej dwukrotnie nosiła tiarę Cartier Halo, która również należała do Królowej Matki ? pierwszy raz podczas swojego ślubu, a drugi w czasie bankietu, który odbył się w 2013 roku. A kolekcja brytyjskich królewskich klejnotów jest naprawdę okazała, dlatego daje księżnej spore pole do popisu.

Previous post

Diament Blue Moon ponownie trafi do sprzedaży

Next post

Pierścionek za 1,5 miliona dolarów i ślub za ponad 31 milionów