Historia BiżuteriiTrendy

Dom aukcyjny Sotheby?s wyprzedaje biżuterię

Poszukujecie unikatowych klejnotów, ekskluzywnej biżuterii czy też zabytkowych dodatków? Jeśli tak, to zapamiętajcie dobrze datę 15 marca 2016 roku i wybierzcie się wtedy do Londynu. Wtedy właśnie w stolicy Wielkiej Brytanii odbędzie się wyprzedaż ?Fine Jewels? organizowana przez dom aukcyjny Sotheby?s.

Od XIX wieku do współczesności

Sotheby?s zakończy pierwszy kwartał 2016 roku w naprawdę efektownym stylu. W imponującym zbiorze przygotowanych na londyńską aukcję błyskotek znajdują się bowiem kamienie szlachetne, pierścionki, bransoletki, naszyjniki, broszki i inne dodatki. Są to unikatowe egzemplarze pochodzące z XIX, XX wieku oraz współczesne. Zostały one stworzone przez jubilerów takich legendarnych marek, jak europejskie Cartier czy Van Cleef oraz amerykańskie Raymond Yard oraz Marcus and Co. Eksperci szacują, że poszczególne przedmioty osiągną cenę od 1000 do 60 000 funtów.

Klejnoty z różnych stron świata

Wielbiciele kamieni szlachetnych będą mieli w czym wybierać. Na aukcji zostaną wystawione liczne diamenty oraz kolorowe klejnoty. Warto wspomnieć między innymi o birmańskich rubinach, królewsko purpurowych ametystach, kolumbijskich szmaragdach czy też pochodzących z Kaszmiru szafirach. Ciekawym pomysłem są również zabytkowe broszki lub zawieszki z ręcznie malowaną podobizną oka. Chcecie dowiedzieć się więcej? Przykładową biżuterię dostępną 15 marca w Londynie znajdziecie pod tym linkiem, zaś zasady udziału w aukcjach Sotheby?s znajdują się tutaj.

Previous post

Biżuteria z London Fashion Week 2016

Next post

Pierścionek zaręczynowy Kylie Minogue