Historia BiżuteriiTrendy

Jak czyścić biżuterię?

Pielęgnacja ulubionych ozdób wcale nie jest taka łatwa ? trzeba bowiem uważać, aby nie uszkodzić biżuterii i kamieni szlachetnych. Jednocześnie należy skutecznie pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń odbierających jej blask. Czy można zrobić to w domowych warunkach? Oczywiście. Zobaczcie, jakich metod możecie w tym celu użyć.

Środki czyszczące z amoniakiem

Zwykło się uważać, że sprawdzają się one podczas czyszczenia każdego rodzaju biżuterii. W rzeczywistości jednak pomogą Wam one odzyskać blask ozdób z organicznymi, porowatymi kamieniami, takimi jak perły, korale czy turkusy. W tym celu możecie użyć np. płynu do mycia okien i zwykłej miękkiej szczoteczki do zębów. Ważne jest, aby robić to delikatnie, tak by nie uszkodzić albo nie porysować cennych błyskotek. Pamiętajcie również, aby czyścić je z dala od zlewu, aby przez przypadek nie wpadły do odpływu.

Ciepła woda i delikatne mydło lub płyn do mycia naczyń

W tym przypadku również nie wszystkie ozdoby nadają się do czyszczenia za pomocą tych składników. Metoda ta jest bezpieczna dla większości kamieni szlachetnych, ale zrezygnujcie z niej podczas pielęgnacji delikatnych pereł (zarówno naturalnych, jak i hodowlanych). Warto zlecić ją u jubilera, który najlepiej będzie wiedział, jak zadbać o powierzoną mu biżuterię. W salonach jubilerskich dostępne są obecnie również specjalne środki czyszczące które możecie zakupić, a następnie wypróbować samodzielnie w domu. Dzięki temu Wasze ulubione ozdoby na długo zachowają swój pierwotny blask.

Previous post

Pierścionek zaręczynowy Miley Cyrus

Next post

Historyczne pierścienie z trucizną