EdukacjaŚlub i zaręczyny

Jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Przyzwyczajeni do rozmiarów typu S, M, L czy XL mężczyźni często bezradnie rozkładają ręce, widząc rozmiarówkę pierścionków zaręczynowych. Zobaczcie więc, jak nie pogubić się wśród nich i dobrać taką biżuterię, która będzie idealnie pasować do dłoni przyszłej narzeczonej.

Czego nie robić

Przede wszystkim należy pamiętać, że żaden pomiar obwodu palca za pomocą centymetra krawieckiego czy suwmiarki nie będzie pomocny. Ludzkie ciało bardzo łatwo zmienia się bowiem pod wpływem nawet najmniejszego nacisku, dlatego bardzo prawdopodobne jest, że pierścionek dobrany w ten sposób okaże się za mały. Warto również pamiętać, aby był delikatnie luźny, ponieważ z wiekiem, kiedy dłoń zacznie się delikatnie rozrastać, taki zapas może okazać się zbawienny. Podobna sytuacja będzie miała miejsce latem, kiedy pod wpływem wysokiej temperatury ciało zacznie puchnąć, a obwód palców powiększy się.

Co robić

Najlepszym sposobem na dobranie idealnego rozmiaru pierścionka będzie zmierzenie obwodu palca w salonie jubilerskim, za pomocą specjalistycznego sprzętu – pierścienia mierniczego. Jeśli jednak zaręczyny mają być niespodzianką, można również wybrać biżuterię, którą wybranka nosi obecnie, a następnie dać ją do zmierzenia jubilerowi. Może się również zdarzyć, że mimo wszystkich starań rozmiar ozdoby i tak okaże się nietrafiony. W tym wypadku również nie ma powodu do obaw – większość salonów jubilerskich oferuje także poszerzenie lub zwężenie pierścionków. Warto o to zapytać przed zakupem, aby upewnić się, że wybrany model biżuterii można poddać takim zabiegom.

Previous post

Cztery pomysły na gwiazdkowe prezenty

Next post

Szczęśliwy klejnot urodzonych w maju