Historia BiżuteriiTrendy

Jak wybierać biżuterię, aby nie wyglądała tanio?

Wielbicielki akcesoriów i modnych dodatków mogą dziś wybierać spośród tysięcy różnych wzorów i rodzajów biżuterii. Bez względu na jej cenę może ona wyglądać jednak jak prosto z czerwonego dywanu hollywoodzkich gwiazd lub jak z tandetnego bazaru. Na co zwracać uwagę, aby wybierana biżuteria zawsze wyglądała na cenną?

Nie przesadzajcie z rozmiarem i kolorami

Bransoletka z plastikowych koralików lub szkiełek we wszystkich kolorach tęczy zawsze będzie wyglądała na mniej wartościową niż taka sama ozdoba w stonowanych barwach. Jeśli więc zależy Wam na eleganckim wyglądzie, postawcie na delikatne, metaliczne odcienie lub uniwersalne perły. Unikajcie też dużych naszyjników, bransoletek, kolczyków czy pierścionków.

Uwaga na koraliki

Plastikowe koraliki zawieszone w dużych ilościach na metalowym łańcuszku czy też żyłce w ogóle nie są dobrym pomysłem, jeśli chcecie, aby Wasza biżuteria wyglądała na cenną. Kojarzą się one z ozdobami sprzedawanymi w drogeriach, na targach lub w sieciówkach, niemającymi nic wspólnego z wysoką jakością materiałów czy wykonania.

Fałszywe kamienie szlachetne? Nie, dziękuję

Cyrkonie nigdy nie będą wyglądać jak diamenty, a czerwone czy zielone szkiełka nie zastąpią rubinów lub szmaragdów. Lepiej jest więc postawić na mniej blasku i przepychu, który w takim wydaniu zawsze będzie wyglądał tanio. Jeśli jednak bardzo podobają Ci się kolorowe kamienie, zainteresuj się tymi półszlachetnymi lub innymi pochodzenia naturalnego, zamiast wybierać kolorowe szkiełka z tworzyw sztucznych.

Previous post

Zwierzęce motywy w biżuterii

Next post

Biżuteria w stylu boho