Historia BiżuteriiTrendy

Karnawałowy trend 2016: pojedyncze kolczyki

Asymetria jest modna nie tylko w połączeniu z bluzkami na jedno ramię czy oryginalnymi sukienkami. W sezonie zimowym zadomowiła się również w branży jubilerskiej. Dzięki temu na pokazach mody na całym świecie można było podziwiać okazałe wiszące kolczyki. A raczej jeden kolczyk.

Zbyt odważnie?

Mimo że noszenie tylko jednego kolczyka może wydawać się zbyt ekstrawaganckim pomysłem, taka biżuteria prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie. Istnieje jednak jeden warunek ? ozdoba ta musi być jak największa i najbardziej rzucająca się w oczy. Zapomnijcie więc o delikatnych wkrętach czy klasycznym złocie ? im kolczyk będzie bardziej okazały, bogato zdobiony i oryginalny, tym lepiej.

Ulubiony motyw projektantów

Ta wprowadzająca do stylizacji asymetrię ozdoba zagościła w jesienno-zimowych kolekcjach takich projektantów i światowych marek, jak Isabel Marant, Balmain, Christian Dior czy Celine. Nie musicie jednak od razu kupować bajońsko drogiej biżuterii, aby była ona zgodna z najnowszymi trendami. Jeśli kiedykolwiek zdarzyło się Wam zgubić jeden kolczyk z ulubionej pary, teraz nadszedł czas tego drugiego, który najprawdopodobniej przez lata był zapomniany. Wystarczy założyć go do sylwestrowej lub karnawałowej kreacji i z dumą zaprezentować na imprezie. Pamiętajcie jednak, że im bardziej ekstrawagancką biżuterię wybierzecie, tym reszta stylizacji powinna być mniej krzykliwa. Bo nawet w przypadku oryginalnych, asymetrycznych ozdób obowiązuje zasada: co za dużo, to niezdrowo.

Previous post

Pierścionek zaręczynowy Kylie Jenner?

Next post

Jaką biżuterię warto kupić na wyprzedaży?