EdukacjaHistoria BiżuteriiStyl Gwiazd

Kradzież biżuterii wartej 5 milionów euro

Paryskie ekskluzywne dzielnice handlowe nie cieszą się ostatnio dobrą sławą. Przed kilkoma dniami media obiegła wiadomość o zuchwałej kradzieży w butiku Louis Vuitton, a już następnego dnia uzbrojeni złodzieje wtargnęli do salonu jubilerskiego Buccellati, skąd zrabowali biżuterię wartą około 5 milionów euro.

Codziennie nowy napad

W poniedziałek 22 maja rzecznik prasowy marki Louis Vuitton potwierdził, że jeden z jej sklepów znajdujących się na słynnych Polach Elizejskich w Paryżu został obrabowany. Już następnego dnia podobna sytuacja zdarzyła się w znajdującym się na Rue de la Paix salonie jubilerskim słynnej włoskiej marki Buccellati. W obu kradzieżach brało udział dwóch uzbrojonych mężczyzn, ale przedstawiciele poszkodowanych marek podkreślają, że dzięki zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa żaden z klientów ani pracowników salonów nie ucierpiał.

Stolica mody owiana złą sławą

Do Paryża już kilka lat temu przylgnęła łatka niebezpiecznego miasta, w którym łupem złodziei często padają ekskluzywne sklepy jubilerskie, a także bogaci właściciele cennych kolekcji biżuterii. W latach 2013-2014 głośno było o zuchwałych kradzieżach klejnotów sprzedawanych w butikach na Place Vendôme. Po tych incydentach właściciele okolicznych salonów zwiększyli środki ostrożności, a także wzrosła obecność patroli policyjnych. Wydawało się, że problem kradzieży został rozwiązany. Niedawny napad na Kim Kardashian podczas paryskiego Fashion Week oraz incydenty sprzed kilku dni zdają się jednak temu przeczyć.

Previous post

Biżuteria gwiazd na imprezie Chopard

Next post

Ślub i pierścionek zaręczynowy Mirandy Kerr