Historia BiżuteriiTrendy

Najbardziej zjawiskowe muzea z biżuterią

Wystawy, na których można podziwiać najsłynniejsze kamienie szlachetne, zabytkową, historyczną biżuterię i ozdoby warte miliony dolarów są nie lada gratką dla wszystkich wielbicieli jubilerstwa. Jeśli Wy również do nich należycie, zobaczcie które z muzeów warto odwiedzić, aby zobaczyć najpiękniejsze eksponaty.

Światowa stolica jubilerstwa?

Jedno z najsłynniejszych amerykańskich miast z powodzeniem może zostać nazwane nie tylko światową stolicą mody czy biznesu, lecz także biżuterii. To tu działają takie placówki, jak Museum of Art And Design, Museum of Modern Art czy też Metropolitan Museum of Art. W tym ostatnim znajdują się zabytkowe ozdoby z niemal wszystkich epok ? od błyskotek powstałych w starożytnym Rzymie, aż po secesyjne naszyjniki zaprojektowane w 1904 roku przez Louisa Tiffany?ego, syna założyciela legendarnej marki. W Cooper Hewitt Museum znajdziecie zaś również współczesną unikatową biżuterię, między innymi broszkę z 95-karatowym diamentem słynnej marki Van Cleef & Arpels.

Biżuteria w roli głównej

Marzeniem wielu są też muzea w całości poświęcone cennej biżuterii. Do takich należą między innymi znajdujące się w Bogocie Muzeum Złota, Muzeum Diamentów mieszczące się w Amsterdamie czy też izraelskie Muzeum Diamentów Harry?ego Oppenheimera. Jeśli chcecie zaś sprawdzić, jakie ozdoby nosili najsłynniejsi władcy, koniecznie odwiedźcie Victoria and Albert Museum w Londynie, gdzie zgromadzono biżuterię Katarzyny Wielkiej, Marii Antoniny, a także możnych starożytnego Egiptu.

Previous post

Niebieskie diamenty ? dlaczego są tak cenione?

Next post

Zaskakujące fakty o pierścionkach zaręczynowych