Historia BiżuteriiStyl GwiazdTrendy

Najdroższa bransoletka na świecie

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda i ile może kosztować najdroższa bransoletka, jaką kiedykolwiek sprzedano? Dziś odpowiemy na to pytanie. Poznajcie zjawiskową biżuterię, która została sprzedana za niemal 12,5 miliona dolarów.

Drapieżne piękno

Taką kwotę zapłacono w 2010 roku za niezwykle oryginalną ozdobę w kształcie drapieżnej pantery. Bransoletka ta została zaprojektowana oraz stworzona przez jubilerów słynnej marki Cartier. Wybrali oni najpiękniejsze rubiny, szafiry, onyksy, diamenty i szmaragdy, którymi wysadzana jest błyskotka. Dzięki temu imponująco lśni ona w słońcu i przykuwa uwagę. Zaprojektowano ją tak, że wygląda, jakby niezwykle piękne dzikie zwierzę owinęło się wokół nadgarstka. Pomysł ten zachwycił wielbicielki biżuterii na całym świecie, a firma Cartier wkrótce stworzyła całą linię ozdób z motywem przewodnim egzotycznych drapieżników.

Słynne właścicielki

Oryginalna bransoletka została podarowana w 1952 roku Wallis Simpson przez jej męża, księcia Windsoru Edwarda VIII. W 2010 roku postanowiono sprzedać tę ozdobę, dlatego trafiła ona na aukcję, na której zaciekły bój stoczyło o nią dwóch oferentów. Licytowali oni biżuterię telefonicznie, dlatego ich tożsamość nie została ujawniona. Media spekulują jednak, że nową właścicielką błyskotki została Madonna. Gwiazda muzyki pop nie potwierdziła tych przypuszczeń, ale otwarcie wyrażała swoje zainteresowanie księżną Windsoru podczas tworzenia filmu na podstawie jej biografii. Dlatego pojawiły się przypuszczenia, że to właśnie piosenkarka zapłaciła za bransoletkę najwyższą cenę w historii.

Previous post

Biżuteria księżnej Małgorzaty Windsor

Next post

Najsłynniejsze domy aukcyjne świata