Ślub i zaręczynyStyl GwiazdTrendy

Najdroższa suknia ślubna roku?

Wygląda na to, że w obecnym sezonie ślubnym najmodniej jest mieć coś… najdroższego. Pisaliśmy już Wam o najdroższym afrykańskim weselu, które odbyło się w… Wielkiej Brytanii. Dziś przyszedł czas na najprawdopodobniej najdroższą suknię ślubną, którą śmiało można nazwać nie strojem, ale biżuterią. Dlaczego? Tego dowiecie się poniżej.

Suknia czy biżuteria?

Sprawczynią zamieszania w mediach jest dziedziczka fortuny rodu Swarovskich, 23-letnia letnia Victoria. Jak przystało na pannę młodą pochodzącą z rodziny, której sławę i fortunę przyniosła sprzedaż zjawiskowo oszlifowanych kryształów, kobieta wybrała suknię ślubną obszytą w całości kamieniami szlachetnymi. Za ten ekstrawagancki strój zapłaciła 780 tysięcy euro, czyli prawie trzy i pół miliona złotych. Wykonania projektu podjął się dubajski projektant mody Michael Cinco, który jest znany z wyszywania kryształami kreacji takich gwiazd, jak Jennifer Lopez, Beyonce, Lady Gaga czy Rihanna. Na kreacji Victorii Swarovski znalazło się ponad 500 tysięcy klejnotów.

Trzydniowe włoskie wesele

Sama suknia ślubna nie była za pewne najwygodniejsza – ważyła aż 46 kilogramów. Słynna panna młoda dobrała do niej jasne szpilki marki Jimmy Choo oraz równie spektakularny welon o długości 8 metrów. Całą stylizację mogło podziwiać ponad 250 gości, którzy bawili się na luksusowym weselu zorganizowanym we włoskim mieście Triest. Trwało ono podobno trzy dni, ale Victoria nie musiała na szczęście spędzać ich wszystkich w swojej superciężkiej sukni – jak donoszą media, zmieniała w tym czasie kreację kilkukrotnie.

Previous post

Odliczanie do ślubu Leo Messiego

Next post

Zegarek Jackie Kennedy sprzedany za 380 tysięcy dolarów