Ślub i zaręczynyStyl GwiazdTrendy

Najdroższe wesele w Afryce?

Sezon ślubny w pełni – to wydarzenie ma jednak szansę stać się jednym z najgłośniejszych, a już na pewno najdroższych wesel w tym roku. Poznajcie szczegóły ceremonii wartej 5 milionów funtów, które wydał pan młody – Folarin Alakija, syn jednej z najbogatszych businesswoman w Nigerii.

Iście królewski przepych

Uroczystość nie odbyła się jednak na afrykańskiej ziemi. Para młoda wybrała na tę okazję o wiele bardziej luksusowy brytyjski pałac Blenheim znajdujący się w Oxfordshire. Jak relacjonują goście, budynek wprost tonął w świeżych kwiatach – storczykach, hortensjach oraz milionie białych róż. Weselnicy bawili się przy akompaniamencie orkiestry, ale prywatny występ dał również słynny amerykański piosenkarz Robin Thicke. Po zachodzie słońca podziwiano zaś pokaz sztucznych ogni, a tańce do rana odbywały się na specjalnie przygotowanym w tym celu marmurowym parkiecie ozdobionym złotymi inicjałami małżonków.

Uczta dla oczu i podniebienia

Zastanawiacie się, jakie dania zagościły na weselnych stołach? Królowały wykwintne przystawki ozdobione jadalnymi kwitami, 3,5-metrowy tort, a z myślą o muzułmańskich gościach przygotowano dania halal. Panna młoda – irańska modelka Nazanin Jafarian Ghaissarifar znana jako Naza – wystąpiła zaś w dwóch bogato zdobionych sukniach ślubnych. Za wszystko zapłaciła matka pana młodego – Folorunso Alakija – której majątek szacowany jest na 2,1 miliarda dolarów. Co ciekawe, matka panny młodej dla odmiany w 2014 roku ogłosiła bankructwo, a jej brat został skazany za handel narkotykami.

Previous post

Broszka Margaret Thatcher trafi na sprzedaż

Next post

Perła – szczęśliwa ozdoba urodzonych w czerwcu