Historia BiżuteriiŚlub i zaręczynyTrendy

Najpiękniejsze kolorowe kamienie ? tanzanity

Szukacie ciekawej alternatywy dla diamentów? A może zastanawiacie się, z jakimi innymi klejnotami połączyć te najpopularniejsze kamienie szlachetne? Te i wiele innych powodów jest dobrych, aby poznać tanzanity.

Ulubieniec gwiazd

Nazwa tego kamienia pochodzi od Tanzanii, czyli kraju, w którym został odkryty, a nadali ją specjaliści z jednej z najsłynniejszych firm jubilerskich na świecie ? Tiffany & Co. Początkowo błędnie był uznawany za odmianę szafiru, aż w 1967 roku minerał ten został wprowadzony do gemmologii. Dokonał tego Manuel de Souza, hinduski poszukiwacz kamieni szlachetnych. Następnie tanzanit szybko zdobył sławę dzięki szczególnemu zainteresowaniu, jakim obdarzyły go hollywoodzkie gwiazdy. Do dziś za najsłynniejszą ambasadorkę tego klejnotu uznaje się Elizabeth Taylor, która słynęła z zamiłowania do ekskluzywnej biżuterii.

Jak nosić tanzanity?

Te niezwykle rzadkie kamienie występują tylko w jednym miejscu na świecie ? w regionie Mererani Hills w Tanzanii. Dzięki wyjątkowej niebieskiej barwie doskonale prezentują się w połączeniu z metalami szlachetnymi o chłodnym odcieniu. Dlatego często osadza się je w platynie, białym złocie lub srebrze. Niezwykle popularne są też pierścionki z tanzanitem w otoczeniu mniejszych przezroczystych diamentów. Taka kompozycja zachwyca nowoczesnym blaskiem, dlatego takie pierścionki zaręczynowe należą obecnie do jednych z najbardziej pożądanych i najczęściej poszukiwanych. Z pewnością spodobają się więc wielbicielkom klasycznej elegancji.

Previous post

Najdroższa biżuteria Oscarów 2016

Next post

Akwamaryn ? kamień miesiąca marca