EdukacjaŚlub i zaręczyny

Najpopularniejsze okazje do zaręczyn

Czy wiecie, że właśnie zbliża się ten czas w roku, kiedy zakochani najczęściej się zaręczają? Świąteczna grudniowa atmosfera sprzyja bowiem podsumowaniom, podejmowaniu ważnych decyzji, wyznawaniu uczuć i planowaniu wspólnej przyszłości. Już 24 i 31 grudnia wiele kobiet usłyszy więc to ważne pytanie, a na ich dłoni znajdzie się wymarzony pierścionek zaręczynowy.

Wigilia

Według ankiety przeprowadzonej na zlecenie brytyjskiego portalu Chillisauce to właśnie Wigilia jest najlepszym dniem w roku, jeśli chodzi o zaręczyny. Aż 31% ankietowanych kobiet przyznało, że najbardziej ucieszyłyby się z takiego prezentu gwiazdkowego i po cichu liczą, że właśnie podczas Bożego Narodzenia usłyszą to ważne pytanie. Nadzieja ta jest całkowicie uzasadniona: ? Co roku przed świętami Bożego Narodzenia odnotowujemy większe zainteresowanie i wzmożoną sprzedaż pierścionków zaręczynowych ? mówi Paweł Jaworski z firmy jubilerskiej Michelson Diamonds.

Sylwester

Sylwestrowy wieczór znalazł się na trzecim miejscu, jeśli chodzi o najlepszy czas na oświadczyny i zdobył aż 18% głosów. Tym sposobem wyprzedził takie popularne okazje do zaręczyn, jak urodziny czy data początku związku i stracił zaledwie 4% do walentynek, które uplasowały się na drugiej pozycji. 7% ankietowanych uznało, że pierwszy dzień Bożego Narodzenia to doskonała okazja do podarowania wymarzonego pierścionka. Łącznie zatem ponad połowa Brytyjczyków uważa, że grudniowe święta są najlepszym czasem na zaręczyny. Zgadzacie się z tą opinią?

Previous post

Biżuteria świąteczna ? hit czy kit?

Next post

5 pomysłów na pierścionki zaręczynowe