Historia BiżuteriiStyl GwiazdTrendy

Najsłynniejsza filmowa biżuteria ? cz. II

W pierwszym wpisie z tej serii poznaliście bezcenne ozdoby z ?Titanica? i ?Władcy Pierścieni?. Dziś mamy dla Was kolejną diamentową propozycję, a także biżuterię piratów, którzy setki lat temu siali postrach na karaibskich wodach.

Diamentowy naszyjnik z ?Moulin Rouge?

Ta ozdoba noszona przez Satine (główną bohaterkę graną przez Nicole Kidman) jest uważana za najdroższą biżuterię, jaką kiedykolwiek stworzono na potrzeby przemysłu filmowego. Jest ona wysadzana aż 1308 przezroczystymi diamentami, których łączna masa wynosi 134 karaty, a także 2,5-karatowymi szafirami ze Sri Lanki. Ten imponujący naszyjnik został zaprojektowany przez australijskiego jubilera Stefano Canturi. Jak przyznaje sam autor, podczas jego tworzenia wzorował się na bogato zdobionym stylu klejnotów powstałych w późnym okresie wiktoriańskim. Wartość tego filmowego rekwizytu oszacowano na ponad milion dolarów.

Piracki medalion z ?Piratów z Karaibów?

Ta okrągła ozdoba z czaszką była wzorowana na złotych monetach, których używali członkowie cywilizacji Azteków. W filmie opowiedziano o 882 identycznych kawałkach ?azteckiego złota?, które przedstawiciele Azteków podarowali Hernánowi Cortésowi, aby ten powstrzymał krwawe rozboje swojej armii. Zapłata ta zwiększyła jednak oczekiwania przywódcy, który domagał się kolejnych podarunków. W ramach zemsty na złote monety została rzucona klątwa, dlatego miały one przynosić cierpienie wszystkim kolejnym właścicielom. To właśnie z nią zmagali się filmowi piraci Czarnej Perły.

Previous post

Historia biżuterii z różowego złota

Next post

Biżuteria Lupity Nyong'o od Tiffany & Co