Historia BiżuteriiŚlub i zaręczynyTrendy

Najsłynniejsze pierścionki zaręczynowe w historii

Na całym świecie rocznie produkuje się miliony pierścionków zaręczynowych. Ale tylko kilka z nich przeszło do historii i jest rozpoznawane na całym świecie. Poznajcie więc najsłynniejszą biżuterię ślubną, jaka kiedykolwiek powstała.

Z pokolenia na pokolenie

To jeden z najbardziej znanych i najczęściej kopiowanych pierścionków zaręczynowych na świecie. Jego posiadaczką była księżna Diana, która samodzielnie wybrała tę ozdobę z katalogu firmy jubilerskiej Garrad?s. Niemal 30 lat później pierścionek ten ponownie znalazł się w centrum zainteresowania. Wszystko to za sprawą księcia Williama, który postanowił podarować biżuterię matki podczas zaręczyn z Kate Middleton.

Szmaragdy i diamenty

Te kamienie szlachetne ozdobiły pierścionek, który w dniu 24 czerwca 1953 roku został podarowany przez przyszłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Johna F. Kennedy?ego jego ukochanej, Jacqueline Bouvier. Biżuteria została stworzona przez jubilerów marki Van Cleef & Arpels, która do dziś uchodzi za jedną z ulubionych firm hollywoodzkich gwiazd.

Królewskie klejnoty

Królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta również otrzymała ozdobę, która jest znana na całym świecie. I mimo że z pewnością nie jest to najcenniejsza ani najbardziej imponująca biżuteria z królewskiej kolekcji, od lat wzbudza zachwyt. Została wykonana z platyny, w której osadzono pięć przezroczystych diamentów o łącznej masie ponad trzech karatów. Pierścionek ten do dziś jest symbolem elegancji i królewskiego szyku.

Previous post

Czy spadną ceny diamentów?

Next post

Skąd pochodzą nasze diamenty?