Historia BiżuteriiTrendyUncategorized

Oto najdroższe kolczyki na świecie

Czy zapłacilibyście 57,4 miliona dolarów za parę kolczyków, które… do siebie nie pasują? Właśnie taką kwotę osiągnęła aukcja genewska Sotheby’s, na której sprzedano biżuterię wysadzaną diamentami o ciekawej barwie – przezroczystej, różowej i niebieskiej. Ciekawostką było to, że każda z ozdób z tej pary była w innym kolorze.

Najdroższe kolczyki na świecie

Obie ozdoby mają kilka cech wspólnych, takich jak kształt czy dwa przezroczyste diamenty zdobiące sztyft oraz łączenie między nim a główną ozdobą. W centralnym miejscu znajdują się jednak tak różne kamienie szlachetne – niebieski Apollo oraz różowy Artemis. Masa pierwszego z nich wynosi 14,54 karata, drugiego zaś 16 karatów. Barwa Apollo została sklasyfikowana jako „fancy vivid blue”, a Artemis – „fancy intense pink”. Oba są również w szlifie gruszki, a dzięki ostatniej transakcji zyskały już zaszczytne miano najdroższych kolczyków na świecie.

Najważniejsza najwyższa jakość

David Bennett, prezes domu aukcyjnego Sotheby’s tłumaczył ten fenomen tym, że znajdujące się w biżuterii diamenty mają doskonałe parametry techniczne. Nie jest więc istotne, że oba kolczyki się od siebie różnią, a tak wysoka ich cena jest odzwierciedleniem stale rosnącego popytu na kamienie szlachetne najwyższej jakości. Dodał też, że cieszy się, iż obie ozdoby znalazły tego samego i dzięki temu nadal będą istniały jako para – wyjątkowo oryginalna, bo tak bardzo się różniąca. Biorąc pod uwagę obecne trendy w jubilerstwie, ta odmienność może też się okazać niezwykle modna.

Previous post

Ślub córki Tommy’ego Hilfigera

Next post

Rubin – szczęśliwy kamień urodzonych w lipcu