EdukacjaHistoria BiżuteriiTrendyUncategorized

Perła – szczęśliwa ozdoba urodzonych w czerwcu

Legendy mówią, że pierwsze perły były łzami aniołów – dlatego kamienie te często są utożsamiane z płaczem. Z drugiej strony wierzy się jednak, że osobom urodzonym w czerwcu przynoszą wyjątkowe szczęście. Poznajcie więc kilka ciekawostek związanych z tymi ozdobami.

Wiele kolorów, rozmiarów i kształtów

Naturalne perły są jedynymi kamieniami szlachetnymi wytwarzanymi przez organizmy żywe – mięczaki (małże lub rzadziej ślimaki). Ich skład jest tą samą substancją, co wewnętrzna strona muszli, tzw. masa perłowa. Mogą mieć różne kolory – od białego, przez różowy, żółty, szary, grafitowy, a nawet czarny. Są one uzależnione od gatunku małży oraz rodzaju akwenu wodnego, w którym żyją. Również rozmiar pereł jest zróżnicowany – mogą być wielkości główki od szpilki, ale również zdarzają się okazy tak duże, jak gołębie jajo. Kolejną cechą, która je różnicuje, jest kształt. W naturze spotyka się bowiem nie tylko ozdoby idealnie okrągłe, lecz także lekko spłaszczone, asymetryczne, jednostronnie płaskie, w kształcie kropli i wiele innych.

Właściwości pereł

Od wieków perłom przypisuje się wyjątkowe działanie lecznicze. Medycyna ludowa polecała ich sproszkowaną wersję na choroby serca i układu krążenia, a po dodaniu mleka miały pomagać przy dolegliwościach związanych ze zdrowiem psychicznym. Ułatwiają też odzyskanie wewnętrznego spokoju i równowagi, a noszące perłową biżuterię panie wzmacniają w ten sposób swoją kobiecą energię, a nawet mogą poprawić funkcjonowanie układu pokarmowego oraz stan skóry.

Previous post

Najdroższe wesele w Afryce?

Next post

Odliczanie do ślubu Leo Messiego