Historia BiżuteriiTrendy

Perły ? szczęśliwe klejnoty urodzonych w czerwcu

Te egzotyczne ozdoby kojarzą się z tropikalnymi wyspami, ciepłym, krystalicznie czystym morzem, ale także z klasyczną elegancją i ponadczasową biżuterią. Dowiedzcie się, jak powstają perły ? szczęśliwa biżuteria wszystkich osób obchodzących swoje urodziny w czerwcu.

Perłowe legendy

Klejnoty te już od tysięcy lat rozbudzają wyobraźnię i są przedmiotem marzeń wielu wielbicieli cennej biżuterii. W starożytnych Chinach wierzono, że perły powstają w mózgu smoków. Średniowieczni Rzymianie oraz Arabowie twierdzili z kolei, że są one łzami bogów. W czasach Krzysztofa Kolumba uważano zaś, że mięczaki używają do formowania tych ozdób kropel rosy. Na przestrzeni wieków powstało również wiele przesądów dotyczących tych klejnotów. Jeden z najpopularniejszych z nich mówi, że nie można kupować pierścionka zaręczynowego z perłą, ponieważ przyniesie ona małżonkom dużo płaczu i nieszczęść.

Rodzaje pereł

Perły mogą mieć różne rozmiary, kształty oraz kolory. Wyróżnia się jednak dwa ich główne rodzaje: naturalne i hodowlane. Pierwsze z nich występują niezwykle rzadko, dlatego stanowią zaledwie ułamek całkowitej sprzedaży tych ozdób. Najczęściej można je znaleźć w okolicach Zatoki Perskiej, Morza Czerwonego oraz południowo-wschodnich Indii. Perły hodowlane powstają z kolei za sprawą interwencji człowieka i dzielą się na cztery rodzaje: słodkowodne, Akoya (pochodzące z Japonii i Chin), Tahitian z Polinezji Francuskiej oraz South Sea z Filipin i południowo-wschodniej Azji.

Previous post

Zaskakujące fakty o pierścionkach zaręczynowych

Next post

Biżuteria księżnej Małgorzaty Windsor