Historia Biżuterii

Pobił światowy rekord dla? 7-letniej córki

Wczoraj wieczorem na aukcji w Genewie sprzedano najdroższy diament świata. Blue Moon, bo o nim mowa, osiągnął zawrotną sumę 48,4 miliona dolarów! Taką kwotę postanowił zapłacić miliarder z Hong Kongu Joseph Lau, który zdecydował się na zakup klejnotu w prezencie dla? 7-letniej córki.

Najdroższy diament w historii

Specjaliści przewidywali, że ten unikatowy, 12,03-karatowy niebieski kamień zostanie sprzedany za od 35 do 55 milionów dolarów. Suma, jaką osiągnął ? 48,4 miliona dolarów ? była najwyższą w historii, jaką zapłacono za jakikolwiek kamień szlachetny na świecie. Wcześniejszy rekord należał do diamentu Graff Pink, który wylicytowano w 2013 roku za 46 milionów dolarów. Miliarder z Hong Kongu wydał więc wczoraj ok. 4 milionów dolarów za każdy karat klejnotu i tym samym również w tej kategorii ustanowił światowy rekord.

Klejnoty dla córki

Nowy właściciel diamentu Blue Moon jest już znany w środowisku kolekcjonerów kamieni szlachetnych. Joseph Lau zakupił bowiem w ostatnich dniach jeszcze jeden słynny klejnot. W ubiegły wtorek stał się posiadaczem 16,08-karatowego różowego diamentu, który wylicytował na aukcji Christie?s w Genewie za równie imponującą kwotę 28,5 miliona dolarów. Jak sam przyznał, nabył oba kamienie z myślą o swojej 7-letniej córce Josephine. Na jej cześć zmienił również nazwy diamentów. Teraz nazywają się one ?The Blue Moon of Josephine? (kamień niebieski) i ?Sweet Josephine? (różowy).

Joseph Lau jest znany z kolekcjonowania nie tylko cennej biżuterii, lecz także dzieł sztuki oraz win.

Previous post

Pierścionki zaręczynowe Michelson Diamonds

Next post

Perły ? hit sezonu jesień-zima 2015/2016