Historia BiżuteriiTrendy

Rekordowa sprzedaż diamentu Unique Pink

We wtorek 17 maja padł kolejny światowy rekord, jeśli chodzi o sprzedaż kamieni szlachetnych. Głównym bohaterem aukcji Magnificent Jewels & Noble Jewels organizowanej w Genewie przez firmę Sotheby?s był 15,38-karatowy diament o nazwie Unique Pink. Stał się on  nowym światowym rekordzistą. Za ile go sprzedano?

Imponujący wynik

Klejnot ten został najdroższym na świecie diamentem w szlifie gruszki i o barwie fancy vivid pink. Jest to wyjątkowo rzadki okaz, który wyróżnia się intensywną barwą, idealną jasnością oraz doskonałą czystością. Wszystkie te cechy sprawiły, że Unique Pink wzbudza zachwyt wśród kolekcjonerów na całym świecie. Obecnie diament ten jest osadzony w delikatnym pierścionku, który to właśnie trafił na genewską aukcję. Eksperci szacowali, że biżuteria ta osiągnie cenę od 28 do 38 milionów dolarów. I mieli rację ? kwota, na której zakończyła się licytacja, wyniosła bowiem? 31,6 miliona dolarów.

Kim jest nowy właściciel Unique Pink?

Dotychczas nie ujawniono tej informacji. Wiadomo tylko, że słynny diament został wylicytowany przez anonimowego kolekcjonera z Azji. Nie pojawił się on na genewskiej aukcji osobiście, ale złożył swoją ofertę telefonicznie. Dzięki temu jego tożsamość nadal pozostaje nieznana. Jego zakup z pewnością jednak był udany ? eksperci na całym świecie podkreślają bowiem, że barwa oraz okazały rozmiar Unique Pink są rzeczywiście unikatowe. Zaszczytne miejsce wśród diamentowych rekordzistów jest więc w pełni zasłużone.

Previous post

Biżuteria gwiazd na festiwalu w Cannes

Next post

Niebieskie diamenty ? dlaczego są tak cenione?