Historia BiżuteriiŚlub i zaręczynyTrendy

Soliter ? najpopularniejszy pierścionek zaręczynowy

Co przychodzi Wam na myśl na hasło ?pierścionek zaręczynowy?? Złota biżuteria ozdobiona pojedynczym diamentem? Jeśli tak, to właśnie wyobraziliście sobie soliter ? model, który od lat najchętniej wybierają zakochani na całym świecie.

Historia solitera

Taki rodzaj zaręczynowej biżuterii został spopularyzowany przez markę Tiffany & Co. W 1886 roku pracujący dla niej jubilerzy stworzyli pierścionek z pojedynczym diamentem umocowanym za pomocą sześciu metalowych łapek. Nazwali go po prostu ?Tiffany? i rozpoczęli intensywną promocję. Najważniejszą zaletą stworzonej w ten sposób ozdoby jest maksymalne wydobycie blasku osadzonego diamentu. Doceniły ją miliony przyszłych nowożeńców, dzięki czemu obecnie soliter jest najbardziej pożądanym i najczęściej wybieranym pierścionkiem zaręczynowym na całym świecie. Szacuje się, że nawet 80% przyszłych panien młodych może z dumą nosić właśnie taką biżuterię.

Jak wygląda soliter?

Ten subtelny i delikatny rodzaj ślubnej biżuterii charakteryzuje się niezwykłą prostotą, która zapewnia mu ponadczasowy urok. Pierścionki tego typu najczęściej wykonuje się z platyny lub białego albo żółtego złota. Kolor szlachetnego kruszcu jest jednolity, ponieważ nie ma tu miejsca na dodatkowe ozdoby, które mogłyby odwrócić uwagę od najważniejszego elementu ? osadzonego centralnie diamentu. Może on mieć różną wielkość, na rynku dostępne są pierścionki z kamieniami o masie 0,1 karata, jak i imponującymi kilkukaratowymi klejnotami. Wszystko zależy od możliwości finansowych przyszłego pana młodego.

Previous post

Biżuteria gwiazd na Critics' Choice Awards 2016

Next post

Jakie pierścionki zaręczynowe będą modne w 2016 roku?