Historia BiżuteriiTrendy

Syntetyczne diamenty ? czy warto je kupować?

Naturalne diamenty od lat są obiektem westchnień i przedmiotem pożądania. Na rynku jubilerskim można również kupić syntetyczne kamienie, które do złudzenia przypominają te stworzone przez naturę. Ale czy rzeczywiście warto to zrobić? Tego dowiecie się poniżej.

Czym są syntetyczne diamenty?

Takie kamienie powstają w wyniku procesów technologicznych, nie zaś geologicznych, jak to się dzieje w przypadku naturalnych klejnotów. Zasadniczo mają one taki sam skład chemiczny, strukturę krystaliczną, a także właściwości. W zależności od wybranej metody powstawania mogą one wyglądać niemal identycznie, jak prawdziwe diamenty. Różnicę dostrzega się dopiero podczas obserwowania, jak taka błyskotka odbija światło. Ta stworzona przez naturę będzie mienić się efektowniej niż jej syntetyczna wersja wykonana przez człowieka.

Które diamenty wybierać?

Należy pamiętać, że sztuczne kamienie zawsze mają niższą wartość niż te występujące naturalnie. Dlatego jeśli poszukujecie efektownej biżuterii, ale dysponujecie ograniczonymi środkami, warto wziąć je pod uwagę. Powinniście mieć jednak świadomość, że kupujecie syntetyczną ozdobę i za taką płacicie. Nieuczciwi sprzedawcy próbują jednak sprzedawać je jako naturalne diamenty w okazyjnej cenie. Co zrobić, aby uniknąć ryzyka kupienia ?sfałszowanego? klejnotu? Zawsze wymagajcie okazania certyfikatu potwierdzającego autentyczność ozdoby oraz jej cechy charakterystyczne. Każdy naturalny diament powinien posiadać taki dokument.

Previous post

Jakie pierścionki zaręczynowe będą modne w 2016 roku?

Next post

Pierścionek zaręczynowy Mariah Carey