Historia BiżuteriiTrendy

Turmalin ? kamień osób urodzonych w październiku

Turmaliny zwykło się nazywać ?brazylijskimi szmaragdami?. Są niezwykle kolorowe, dlatego chętnie wykorzystuje się je w ozdabianiu oryginalnej biżuterii. Powinny na nią zwrócić uwagę szczególnie osoby urodzone w październiku. Turmalin jest właśnie ich szczęśliwym kamieniem szlachetnym. Poznajcie go lepiej, ponieważ zyskuje on coraz więcej wielbicieli wśród miłośników unikatowych klejnotów.

Wielobarwna ozdoba

Dzięki śladowym ilościom określonych pierwiastków, które znajdują się w strukturze krystalicznej turmalinu, może on mieć różne kolory. Zmienia się także ich intensywność oraz ton. Przybiera barwę zieloną, niebieską, czerwoną, różową, żółtą, ale najbardziej efektownie prezentują się te kamienie, w których łączy się kilka różnych, często kontrastujących ze sobą odcieni. Na szczególną uwagę zasługuje odmiana turmalinu zwana ?arbuzem? ? różowa w środku i zielona na zewnątrz. Efektowne ozdoby właśnie takiego rodzaju możecie podziwiać na zdjęciu powyżej. Egipska legenda mówi zaś, że turmalin zawdzięcza tak bogatą gamę odcieni temu, że podczas swojej podróży z wnętrza Ziemi na jej powierzchnię spotkał się z tęczą.

Występowanie turmalinów

Razem z opalem ? o którym napiszemy Wam następnym razem ? turmalin jest szczęśliwym klejnotem wszystkich, którzy obchodzą swoje urodziny w październiku. Dodatkowo uchodzi również za ozdoby patronujące wszelkiego rodzaju ósmym rocznicom (np. ślubu). Znajdowano go na Sri Lance, ale także w Brazylii, Stanach Zjednoczonych, Nigerii, Mozambiku, Madagaskarze, Pakistanie, Tanzanii, Zambii, Afganistanie oraz na włoskiej wyspie Elba.

 

Previous post

Angelina Jolie i Brad Pitt będą walczyć o biżuterię?

Next post

Opal ? kamień osób urodzonych w październiku