Historia BiżuteriiŚlub i zaręczynyTrendy

Unikatowy diament Sky Blue trafi na sprzedaż

Od kilku dni media na całym świecie zachwycają się niezwykle rzadkim niebieskim diamentem, który już wkrótce zostanie wystawiony na aukcji Sotheby?s w Genewie. Sky Blue ? bo właśnie o nim mowa ? zdążył już podbić serca wielu wielbicieli cennych kamieni szlachetnych. Dlaczego jest tak wyjątkowy?

Unikatowe cechy charakterystyczne

Klejnot w szlifie szmaragdowym ma 8,01 karata oraz niespotykaną barwę, która została określona przez Davida Bennetta z Sotheby?s mianem ?wyjątkowo czystego niebiańskiego błękitu?. A specjaliści ze słynnego laboratorium gemmologicznego GIA (Gemological Institute of America) nadali temu kolorowi najwyższą klasę ?fancy vivid blue?. Pozostałe parametry tego kamienia to doskonały szlif oraz czystość sklasyfikowana jako VVS1. Ozdoba ta należy również do niezwykle rzadkiego typu IIb, do którego zalicza się zaledwie 0,5% wszystkich diamentów wydobywanych na świecie.

Wyjątkowa oprawa

Genewska aukcja odbędzie się już 16 listopada 2016 roku, a wcześniej najpiękniejsza biżuteria, która się na niej pojawi, gościła na wystawach w Nowym Jorku i Londynie. Pojawił się tam także Sky Blue, który wywołał największe emocje. Eksperci szacują, że zostanie on sprzedany za kwotę od 15 do 25 milionów dolarów. Wartość tego kamienia podnosi również jego osadzenie w unikatowym pierścieniu stworzonym przez legendarną markę Cartier. Centralnie umieszczoną ozdobę otaczają również mniejsze przezroczyste diamenty, które dodatkowo podkreślają jej niebiański błękit.

Previous post

Zbliża się jesienna wyprzedaż Sotheby?s

Next post

Biżuteria gwiazd na AFI Fest w Los Angeles