Historia BiżuteriiŚlub i zaręczynyTrendy

Zaskakujące fakty o pierścionkach zaręczynowych

Są z nimi związane liczne zwyczaje, tradycje i przesądy, a zainteresowanie nimi nie słabnie, mimo że odkąd po raz pierwszy pojawiły się na rynku minęły tysiące lat. Pierścionki zaręczynowe ? bo właśnie o nich mowa ? od zawsze wzbudzają duże emocje. Dziś poznacie interesujące fakty na ich temat, o których najprawdopodobniej nie wiedzieliście.

Dowód miłości? Nie ? dowód zamożności

Dawniej pierścionki zaręczynowe nie były bynajmniej dowodem miłości i poważnych zamiarów mężczyzny, który się oświadczał. Stanowiły one swego rodzaju zabezpieczenie finansowe i potwierdzenie, że przyszły mąż będzie w stanie utrzymać swoją małżonkę oraz potomstwo. Często więc oprócz biżuterii otrzymywała ona również sakiewkę złotych monet, aby nie miała wątpliwości co do statusu majątkowego swojego partnera. Mało romantyczne, prawda?

Zaręczynowe statystyki

Zastanawialiście się kiedyś, ile czasu spędzają mężczyźni na poszukiwaniach idealnego pierścionka zaręczynowego? Z pomocą amerykańskich naukowców poznaliśmy już odpowiedź na to pytanie. Okazało się, że statystyczny przyszły mąż poświęca od jednego do trzech miesięcy na sprawdzenie ofert salonów jubilerskich, aby wybrać tę jedyną, najpiękniejszą biżuterię. Kiedy zaś udaje się ją najczęściej zakupić? Okazało się, że istnieje taki jeden dzień w roku, w którym sprzedaż pierścionków wzrasta kilkukrotnie. Jest to 5 grudnia ? nic dziwnego, w końcu aż 15% mężczyzn planujących oświadczyny decyduje się na nie podczas świąt Bożego Narodzenia.

 

Previous post

Najbardziej zjawiskowe muzea z biżuterią

Next post

Perły ? szczęśliwe klejnoty urodzonych w czerwcu