Historia BiżuteriiŚlub i zaręczynyTrendy

Zbliża się jesienna wyprzedaż Sotheby?s

Jeden z najsłynniejszych domów aukcyjnych na świecie ? Sotheby?s ? co roku organizuje słynną jesienną aukcję Magnificent Jewels & Noble Jewels, podczas której pod młotek idą najpiękniejsze klejnoty oraz zabytkowa biżuteria. Nie inaczej będzie teraz ? na 16 listopada zaplanowano wydarzenie, które ściągnie do Genewy wielu kolekcjonerów oraz wielbicieli unikatowych kamieni szlachetnych. Dowiedzcie się, co dla nich przygotowano tym razem.

Najpiękniejsze brylanty

W tym roku główną atrakcją będzie z pewnością biżuteria z diamentami. Media na całym świecie najbardziej zachwycają się niezwykle rzadkim, 8,01-karatowym kamieniem o nazwie Sky Blue. Został on osadzony w unikatowym pierścionku od Cartiera, a eksperci przewidują, że może on osiągnąć cenę nawet 25 milionów dolarów. Kolejną cenną ozdobą jest również pierścionek, który ozdabiają trzy diamenty ? dwa przezroczyste, trójkątne oraz jeden intensywnie różowy w szlifie szmaragdowym. Masa tego wyjątkowego kamienia to aż 17,07 karata, a jego prognozowana wartość to nawet 15 milionów dolarów. Nieco tańszy może być drugi ze sprzedawanych różowych brylantów, którego masa wynosi 13,20 karata.

Pozostałe ozdoby wystawione na sprzedaż

Wśród klejnotów, które pojawią się już wkrótce w Genewie, znajdują się także zabytkowe okazy. Należy do nich między innymi XVIII-wieczna wysadzana brylantami rosyjska broszka oraz XIX-wieczny zestaw diamentowej biżuterii w stylu parure. Składają się na niego pasujące do siebie kolczyki, broszka oraz bogato zdobiony naszyjnik. A to tylko kilka z ponad 340 przedmiotów wystawionych na sprzedaż.

Previous post

Biżuteria gwiazd na imprezie MTV EMA

Next post

Unikatowy diament Sky Blue trafi na sprzedaż