Historia BiżuteriiStyl GwiazdTrendyUncategorized

Zegarek Jackie Kennedy sprzedany za 380 tysięcy dolarów

W słynnym domu aukcyjnym Christie’s odbyła się aukcja, na której sprzedawano między innymi zegarek należący do byłej amerykańskiej pierwszej damy – Jacqueline Kennedy. Został on wylicytowany za niemal 380 tysięcy dolarów. Zobaczcie, dlaczego jest tak cenny i kto stał się jego nowym właścicielem.

Prezent dla pierwszej damy

Ozdoba w stylu vintage pochodzi z kolekcji słynnej marki jubilerskiej Cartier. Koperta została pokryta 18-karatowym złotem i umieszczona na klasycznym czarnym pasku z lakierowanej skóry. Na odwrocie zegarka zostały wygrawerowane między innymi dedykacja oraz data 23 lutego 1963 roku. Oznacza to, że Jackie nosiła go, kiedy jej mąż pełnił urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. Uważa się, że ówczesna pierwsza dama otrzymała tę cenną ozdobę od swojego szwagra, księcia Stanisława Radziwiłła.

Znany „anonimowy” nabywca

Nową właścicielką tego luksusowego zegarka została… Kim Kardashian. Zapłaciła ona dokładnie 379 500 dolarów, a więc ponad trzy razy więcej, niż wynosi szacowana przez ekspertów wartość tego zakupu (wyceniono go na 120 tysięcy dolarów). Informacja o zakupach amerykańskiej celebrytki przedostała się do mediów natychmiast, mimo że sama aukcja była anonimowa. Gwiazda rodzinnego reality show miała uznać, że ozdoba po Jackie Kennedy będzie idealnie pasować do jej nowego, eleganckiego stylu. Niektórzy uważają również, że Kim postanowiła odbudować swoją cenną kolekcję biżuterii i dodatków, które zostały skradzione w ubiegłym roku w Paryżu.

Previous post

Najdroższa suknia ślubna roku?

Next post

Ślub córki Tommy’ego Hilfigera