Historia BiżuteriiTrendy

Zwierzęce motywy w biżuterii

Bransoletka w panterkę czy kolczyki z pawimi piórami nie są już najlepszymi przykładami biżuterii z motywem zwierzęcym. Dziś w świecie mody rządzą o wiele odważniejsze ozdoby, które w całości do złudzenia przypominają? kolorowe węże, ptaki czy owady.

Inspirujący świat zwierząt

W ofercie wielu domów mody oraz firm jubilerskich znajduje się biżuteria inspirowana egzotycznymi gatunkami zwierząt. Dzięki temu możemy wybierać spośród barwnych kolczyków w kształcie motyli, pierścionków z biedronkami, bransoletek, które owijają się wokół nadgarstka jak wąż, czy też naszyjników, po których wspinają się wysadzane drogimi kamieniami szlachetnymi jaszczurki. Bardzo popularne są również dzikie koty, zwierzęta drapieżne, jaskółki jako symbol przyjaźni, sowy, a nawet koniki morskie.

Wszystkie kolory natury

Tym, co wyróżnia biżuterię w kształcie zwierząt, jest nie tylko oryginalna forma, lecz także intensywne kolory. Ozdoby takie są powlekane wielobarwną emalią lub wysadzane kolorowymi kamieniami szlachetnymi. Dzięki temu zwracają uwagę, ale również pięknie mienią się pod wpływem światła. Należy jednak pamiętać, że takie błyskotki same w sobie są wystarczająco oryginalne, dlatego warto zestawiać je z bardziej stonowanym strojem. Ten sam naszyjnik w kształcie węża będzie wyglądał oszałamiająco w połączeniu z małą czarną, ale już w towarzystwie sukienki w kwiaty może zrobić o wiele mniejsze, a nawet negatywne wrażenie. Dlatego taką biżuterię należy dobierać ostrożnie i z wyczuciem.

Previous post

Biżuteria dla odważnych ? septum

Next post

Jak wybierać biżuterię, aby nie wyglądała tanio?