Historia BiżuteriiTrendy

Biżuteria świąteczna ? hit czy kit?

Z biżuterią wykorzystującą świąteczne motywy jest jak ze swetrem z reniferami czy czerwoną sukienką obszytą białym futerkiem i stylizowaną na strój ?pani mikołajowej?. Jedni są przekonani, że to szczyt kiczu i nigdy by tego nie założyli, ale zdaniem innych to świetny sposób na podkreślenie wyjątkowej gwiazdkowej atmosfery, dzięki której w tym czasie można wyglądać inaczej niż zwykle.

Magia świąt

Kolczyki w kształcie bombek, choinek lub gwiazdkowych prezentów ? uważacie, że to świetny pomysł, czy może Waszym zdaniem są one zbyt dużą ekstrawagancją? Przed Bożym Narodzeniem drogerie i sklepy z biżuterią są pełne akcesoriów z motywem świątecznym. Można w nich wybierać spośród kolorowych bransoletek z miniaturowymi pierniczkami i choinkowymi ozdobami, naszyjników z kolorowymi zawieszkami czy świątecznych korali w bałwanki. Jeśli więc ktoś z Waszych bliskich lubi bożonarodzeniowe gadżety, a skarpetki z Mikołajem dostał już w zeszłym roku, świąteczna biżuteria może okazać się strzałem w dziesiątkę i wymarzonym prezentem.

?a może jednak kit?

Takie ozdoby są jednak również dość niepraktyczne ? w końcu wypada je nosić tylko w jednym miesiącu w roku. Często są także wykonane z materiałów o bardzo słabej jakości, dlatego może się okazać, że nie dotrwają do kolejnego świątecznego sezonu. Ich wygląd również jest specyficzny ? bardzo kolorowy, krzykliwy, czasem wręcz kiczowaty ? dlatego na pewno nie przypadną do gustu wielbicielkom minimalizmu w biżuterii. Ale na pewno przypomną Wam magię świąt zawsze wtedy, kiedy na nie spojrzycie.

Previous post

Biżuteria w stylu boho

Next post

Najpopularniejsze okazje do zaręczyn