Historia BiżuteriiStyl GwiazdTrendy

Biżuteria z motywem krzyża ? hit czy kit?

Kilka lat temu w kolekcjach najsłynniejszych domów mody królowały różańce noszone zamiast naszyjników. Ta moda szybko minęła, ale różnego rodzaju elementy sakralne nadal są motywem bardzo chętnie wykorzystywanym w biżuterii. W tym sezonie projektanci i jubilerzy szczególnie upodobali sobie krzyże, które goszczą obecnie w wielu najnowszych kolekcjach.

Kontrowersyjna biżuteria

Jedni uważają taką ozdobę za doskonały dodatek do odważnych, trochę drapieżnych stylizacji, drudzy za nic by jej nie założyli, ponieważ ich zdaniem jest zbyt tandetna, a jeszcze inni podkreślają, że jest ona niestosowna i może obrażać czyjeś uczucia religijne. Bez względu na te podzielone opinie, biżuteria z motywem krzyża jest jedną z ulubionych ozdób gwiazd. Chętnie wybierają ją takie sławy, jak Jennifer Lopez, Miley Cyrus, Kim Kardashian, Rihanna czy Madonna.

Różne ozdoby z tym samym motywem

W sklepach oraz salonach jubilerskich znajdziecie obecnie wszystkie rodzaje biżuterii z tym charakterystycznym motywem. Możecie wybierać spośród kolczyków (zarówno wiszących, jak i tzw. wkrętów), bransoletek, naszyjników czy też pierścionków. Ciekawym pomysłem są także podwójne pierścionki połączone ułożonym poziomo krzyżem. Mogą być minimalistyczne, metalowe lub ozdobione lśniącymi kryształami bądź powlekane kolorową emalią ? wszystko zależy od waszych preferencji. Co łączy te wszystkie ozdoby? Zwykle są dość delikatne i stonowane, ponieważ już sam motyw przewodni jest wystarczająco oryginalny. Nie potrzebuje więc dodatkowego przepychu.

Previous post

Co będzie modne w 2016 roku?

Next post

Kamienie szlachetne a znaki Zodiaku