Historia Biżuterii

Diament Blue Moon ponownie trafi do sprzedaży

Listopad będzie ważnym miesiącem dla wszystkich kolekcjonerów ekskluzywnych kamieni szlachetnych. To właśnie wtedy ponownie do sprzedaży trafi legendarny diament Blue Moon. Specjaliści szacują, że może on osiągnąć wartość nawet 55 milionów dolarów. Skąd wzięła się tak zawrotna cena?

Unikatowa ozdoba

Blue Moon to wyjątkowy kamień szlachetny, którego czystość została sklasyfikowana jako IF (Internally Flawless ? bez żadnych skaz wewnętrznych), a kolor jako Fancy Vivid Blue. Są to najwyższe możliwe parametry, jakie są przyznawane przez słynne laboratorium gemmologiczne GIA. Taką charakterystyką może pochwalić się zaledwie 0,1% diamentów na całym świecie. Masa tego klejnotu wynosi zaś 12,03 karata. Nie jest więc imponująco duży, ale to jego pozostałe cechy decydują o imponującej wartości, jaką osiągnął.

Wyjątkowy kolor

Klejnot ten został wydobyty w słynnej południowoafrykańskiej kopalni Cullinan, z której pochodzi wiele znanych na całym świecie kamieni szlachetnych. Są one cenione za swoją wyjątkową czystość oraz unikatowe barwy doceniane przez jubilerów i kolekcjonerów biżuterii. Niebieskie brylanty uważa się zaś za jedne z najrzadszych kolorowych diamentów na świecie. Pod wpływem światła ultrafioletowego przybierają zaś szkarłatnoczerwoną barwę.

Kamień Blue Moon trafi do sprzedaży podczas aukcji, która odbędzie się 11 listopada 2015 roku w Genewie. Wcześniej został zaś zaprezentowany podczas wystaw w Hong Kongu (3-6.10.2015), Londynie (18-22.10.2015) i Nowym Jorku (30.10-3.11.2015).

Previous post

Biżuteria gwiazd ? body chain

Next post

Wysadzany perłami i diamentami diadem księżnej Kate