Historia BiżuteriiStyl GwiazdTrendy

Diamentowy pierścionek Shirley Temple trafi na aukcję

Jedna z najsłynniejszych hollywoodzkich dziecięcych aktorek, która w wieku sześciu lat otrzymała Oscara, na swoje 12. urodziny dostała wyjątkowy pierścionek. Osadzono w nim unikatowy niebieski diament o masie 9,54 karata. Kosztował on wtedy 7,21 miliona dolarów. Już wkrótce jego cena może wzrosnąć nawet pięciokrotnie.

Słynny prezent

Pierścionek z niebieskim diamentem został zakupiony w 1940 roku przez ojca Shirley Temple. Planował on podarować córce tę biżuterię z okazji urodzin, ale także premiery filmu ?The Blue Bird?, w którym młoda aktorka zagrała główną rolę. Ozdoba okazała się wyjątkowo trafiona, ponieważ była noszona przez Temple przez wiele lat, również wtedy, kiedy porzuciła ona karierę aktorską i rozpoczęła działalność dyplomatyczną. Po śmierci gwiazdy w 2014 roku pierścionek wraz z innymi cennymi przedmiotami trafił do jej spadkobierców, którzy wystawili go na aukcję. Znalazły się na niej również zabytkowe kostiumy Temple, a także suknia, w której odbierała ona Oscara. Biżuterię wylicytował anonimowy nabywca, który właśnie teraz postanowił ją sprzedać.

Ważne wydarzenie w branży jubilerskiej

Dom aukcyjny Sotheby?s zaplanował licytację słynnego pierścionka na 19 kwietnia tego roku. Odbędzie się ona w Nowym Jorku w ramach wyprzedaży o nazwie ?Magnificent Jewels?. Już teraz eksperci oraz kolekcjonerzy zastanawiają się, jaką wartość osiągnie biżuteria ozdobiona 9,54-karatowym diamentem w szlifie poduszki i o unikatowym kolorze ?fancy deep blue?. To jeden z największych niebieskich klejnotów na świecie, dlatego szacuje się, że może osiągnąć cenę od 25 do nawet 35 milionów dolarów.

Previous post

Jak diamenty stały się kamieniami miłości?

Next post

Największy owalny niebieski diament jest na sprzedaż