Historia Biżuterii

Historyczna biżuteria ? naszyjnik królowej Marii Antoniny

Naszyjnik ten zyskał sławę dzięki trzem cechom ? imponującym diamentom, których łączna masa wynosi aż 181,1 karata, stylowi wykonania, który jest najlepszym przykładem panującej przed wiekami mody, a także słynnej właścicielce. Dowiedzcie się, jak wykonano biżuterię należącą do jednej z najsłynniejszych wielbicielek drogocennych ozdób w historii ? królowej Francji Marii Antoniny.

Imponujące diamenty

Ta niezwykle piękna biżuteria należała do Marii Antoniny ? córki cesarzowej Marii Teresy oraz cesarza Austrii Franciszka I. Zyskała wyjątkową sławę, ponieważ została ozdobiona wieloma przezroczystymi brylantami, dwoma unikatowymi żółtymi diamentami w owalnym szlifie oraz jednym dużym różowym, który umiejscowiono na samym dole. Klejnoty te osadzono w najwyższej jakości platynie, a łączna masa wszystkich kamieni szlachetnych wynosi aż 181,1 karata. Różowa ozdoba jest z kolei w szlifie gruszki i ma 1,84 karata, a masa żółtych to kolejno 7,06 oraz 5,24 karata. Na samym dole znajduje się jeszcze największy przezroczysty diament, który ma 8,05 karata.

Najmodniejszy przepych

Szacuje się, że obecna wartość tego naszyjnika to ponad 3,7 miliona dolarów. Jest on doskonałym przykładem ówczesnej mody i zamiłowania o wyjątkowego przepychu oraz wystawnego stylu życia. Został stworzony przez jubilerów słynnej diamentowej spółki De Beers i szybko stał się jedną z ulubionych ozdób królowej Francji. Maria Antonina słynęła z bogatej kolekcji drogocennej biżuterii, dlatego o kolejnych jej błyskotkach napiszemy Wam już wkrótce.

Previous post

Kamienie miesiąca kwietnia ? diamenty

Next post

Naszyjnik, który wywołał skandal