Ślub i zaręczynyTrendy

Luksusowe wesele syna rosyjskiego miliardera

Suknia uszyta według indywidualnego projektu domu mody Elie Saab, koncerty Stinga, Jennifer Lopez, Enrique Iglesiasa, Patrici Kaas i innych gwiazd, ponad 600 gości i olbrzymi tort sięgający niemal do sufitu ? to tylko niektóre z luksusowych elementów wesela, jakie odbyło się w ubiegłą sobotę w Moskwie.

Imponujące koszty wesela

Ojciec 28-letniego pana młodego, naftowy potentat Mikhail Gutseriev Safarbekovich, jest najbogatszym Rosjaninem, którego majątek szacuje się na ponad 6 miliardów dolarów. Nic więc dziwnego, że bez mrugnięcia okiem sfinansował wszystkie zachcianki młodej pary. Gaża samych gwiazd, które zaśpiewały podczas imprezy, wyniosła sporo ponad 4 miliony dolarów. Na scenie pojawiły się zarówno legendy piosenki rosyjskiej, jak i międzynarodowej. Dodajmy do tego bogato zdobioną, ważącą aż 25 kilogramów suknię z ogromnym trenem, w której wystąpiła 19-letnia panna młoda (kosztowała 25 milionów rubli), jej diamentową koronę o wartości 5 milionów euro czy też koszt fryzury i makijażu ? ?skromne? 15 tysięcy rubli.

Bajkowa sceneria

Moskiewską restaurację Safisa, w której odbyło się przyjęcie, ozdobiono tysiącami kwiatów. Zwisały one nawet z sufitu, co miało przypominać jeden z siedmiu cudów świata ? Wiszące Ogrody Babilonu. Imponujący był również półgodzinny pokaz sztucznych ogni ? tej nocy wszystko robiło ogromne wrażenie. Podobnie było zapewne z pierścionkiem zaręczynowym, choć mediom nie udało się jeszcze ustalić, jaką ozdobę dostała panna młoda. Biorąc jednak pod uwagę niebotyczne ilości diamentów, jakie miała na sobie podczas uroczystości, biżuteria ślubna również musiała być ekskluzywna.

Previous post

Kolorowe kamienie szlachetne ? szmaragdy

Next post

1111-karatowy diament trafi na sprzedaż