Ślub i zaręczyny

Nietypowe pierścionki zaręczynowe gwiazd

Uważacie, że tradycja nakazuje, aby pierścionek zaręczynowy został ozdobiony lśniącym diamentem? Nic bardziej mylnego! Na rynku jubilerskim dostępne są tysiące biżuterii z pięknymi szafirami, szmaragdami, rubinami czy tanzanitami. Docenili je mężczyźni, którzy w tych słynnych związkach podarowali swojej ukochanej pierścionki zaręczynowe z kolorowymi kamieniami szlachetnymi.

Szafir w roli głównej

Jednym z najczęściej powielanych wzorów biżuterii na świecie jest pierścionek zaręczynowy, który dostała Kate Middleton. Jej ukochany, książę William, podarował jej podczas oświadczyn ozdobę, która wcześniej należała do jego matki, księżnej Diany. 18-karatowy szafir otacza 14 mniejszych diamencików, a wszystkie one zostały zatopione w białym złocie. Brytyjski następca tronu przyznał zaś, że zdecydował się na ten gest, ponieważ chciał, żeby w tak ważnym momencie jego życia mieć przy sobie coś, co będzie mu przypominać zmarłą matkę.

Rubiny i szmaragdy

Kolejną szczęśliwą posiadaczką pierścionka zaręczynowego z kolorowym kamieniem szlachetnym jest amerykańska piosenkarka Jessica Simpson. Otrzymała ona od swojego ukochanego biżuterię z okazałym rubinem, którego kolor jest najlepszym symbolem miłości. Mąż Halle Berry (już niedługo były?) Olivier Martinez postawił zaś na zieleń i zdecydował się na ozdobę z 4-karatowym szmaragdem. Jest on osadzony w ręcznie kutym złocie, które zdobią symbole odzwierciedlające historię miłości tej słynnej aktorskiej pary.

Te przykłady to tylko kilka z wielu dowodów na to, że kolorowe kamienie są doskonałą i o wiele bardziej oryginalną alternatywą dla diamentów.

Previous post

Biżuteria gwiazd ? Chopard

Next post

Znaleziono 1111-karatowy diament!