Historia BiżuteriiTrendy

Skazano złodziei biżuterii Hatton Garden

W zeszłym roku świat obiegła informacja o zuchwałej kradzieży, jakiej dokonano w czasie Wielkanocy w jednym z londyńskich salonów jubilerskich. Specjaliści orzekli wtedy, że było to największe włamanie w brytyjskiej historii. Wkrótce potem złapano sprawców, a w zeszłym tygodniu zakończył się ich proces. Zobaczcie, jakie kary im wymierzono.

Surowe wyroki

Podczas rozprawy, która odbyła się 9 marca w Londynie, wyrok usłyszało sześciu z siedmiu mężczyzn, którzy dokonali kradzieży. Stworzyli oni gang o nazwie ?Dad?s Army? i mieli na koncie wiele innych przestępstw. Co ciekawe, sprawcy są w podeszłym wieku ? najstarszy ma 76 lat ? część z nich niedosłyszy lub wykazuje niewielki stopień niepełnosprawności fizycznej. Złodzieje otrzymali wyroki od 21 miesięcy w zawieszeniu na dwa lata do 7 lat pozbawienia wolności.

Włamanie w hollywoodzkim stylu

Ekskluzywny salon jubilerski Hatton Garden padł ofiarą przestępców w zeszłym roku, kiedy to skradziono z niego diamentową biżuterię, której wartość mogła wynosić nawet 200 milionów funtów. Złodzieje okazali się wyjątkowo zuchwali, a ich plan był bardzo odważny. Włamali się do sejfu ? weszli do budynku przez szyb windowy, a następnie wywiercili w grubych ścianach otwory o średnicy 50 cm. Potem pozostało już tylko opróżnić kasetki z biżuterią i opuścić miejsce kradzieży. Z powodu Wielkanocy zauważono ją dopiero po kilku dniach, ale pierwsi sprawcy zostali ujęci już miesiąc później. Do dziś udało się jednak odzyskać zaledwie jedną trzecią skradzionych przedmiotów, a firma Hatton Garden z powodu włamania zmuszona była ogłosić upadłość.

Previous post

Sprzedano olbrzymi diament z Angoli

Next post

Jak diamenty stały się kamieniami miłości?