Historia BiżuteriiStyl GwiazdTrendy

Zaskakujące wyniki sprzedaży niebieskich diamentów

Niedawno informowaliśmy Was o zbliżających się aukcjach, na których będzie można wylicytować imponujące niebieskie diamenty ? największy owalny klejnot tego typu De Beers Millennium Jewel 4 oraz pierścionek Shirley Temple. Obie aukcje już się zakończyły, ale ich rezultaty są naprawdę zaskakujące. Dowiedzcie się, jaką cenę osiągnęły słynne kamienie.

De Beers Millennium Jewel 4

Aukcja pierwszego z niebieskich diamentów odbyła się 4 kwietnia w Hong Kongu. De Beers Millennium Jewel 4 został wtedy sprzedany za 31,8 miliona dolarów. Tym sposobem ten 10,10-karatowy klejnot nie pobił rekordu ustanowionego w listopadzie ubiegłego roku w Genewie, kiedy to Blue Moon of Josephine osiągnął cenę 48,4 miliona dolarów. Szacowano, że wystawiony w Hong Kongu kamień zostanie zakupiony za od 30 do 35 milionów, osiągnął więc dolną granicę estymowanej sumy. Jednocześnie jednak stał się najdroższym diamentem sprzedanym na terenie Azji. Nowy nabywca złożył swoją ofertę telefonicznie i nadal pozostaje anonimowy.

Pierścionek z niebieskim diamentem Shirley Temple

Jeszcze większym zaskoczeniem okazała się jednak sprzedaż biżuterii z 9,54-karatowym niebieskim diamentem należącej do hollywoodzkiej aktorki i dyplomatki Shirley Temple. Nowojorska licytacja słynnego pierścionka rozpoczęła się od kwoty 19 milionów dolarów i zakończyła się na 22 milionach. Tym sposobem ozdoba nie osiągnęła nawet ceny minimalnej, mimo że eksperci szacowali jej wartość nawet na 35 milionów dolarów.

Previous post

Biżuteria gwiazd na gali amfAR w Sao Paulo

Next post

Najpiękniejsze obrączki gwiazd